Większość współczesnych przedsiębiorstw opiera się na systemach informatycznych, w których przechowywane są wszystkie dane firmy oraz jej klientów. Tego typu dane są niezwykle cenne, a ich wyciek może oznaczać dla przedsiębiorstwa poważne problemy – zarówno wizerunkowe, jak i finansowe.
Zapewnienie najwyższego poziomu porad i konsultacji świadczonych przez prawników usług, jak również dbanie o bezpieczeństwo danych swoich klientów, to priorytet działań przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych. Każde przedsiębiorstwo posiada obowiązek przechowywania danych i zarządzania danymi zarówno pracowników, jak i klientów oraz ponosi odpowiedzialność za ich naruszenie.
W związku z dostępem do danych o szczególnym znaczeniu, kancelarie radców prawnych powinny zwracać na kwestie bezpieczeństwa szczególną uwagę. Ryzyko ataku hakerskiego czy wycieku danych niestety nigdy nie może zostać w stu procentach wykluczone. Szczególnie obecnie, kiedy w ciągu ostatnich miesięcy, mieliśmy do czynienia z kilkoma atakami hakerskimi na prawników. Odpowiednie przechowywanie danych i ich zabezpieczenie to nie wszystko. Dobrze również ubezpieczyć się na wypadek, gdyby do ataku i wycieku danych jednak doszło.
– Do tej pory, polscy przedsiębiorcy nie byli zainteresowani ochroną przed tego typu zagrożeniami.Zarówno towarzystwa ubezpieczeniowe, jak i właściciele firm bagatelizowali problem i traktowali go jako coś nierealnego. Jednak po ostatnich cyberatakach, które sparaliżowały przedsiębiorstwa w kilku europejskich krajach, coraz więcej z nich interesuje się polisami pokrywającymi straty poniesione w wyniku wycieku informacji – tłumaczy Michał Kwasek z ANG Spółdzielni.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczeń skierowanych do radców prawnych oraz innych kancelarii świadczących profesjonalne usługi prawne. LeadenhallCyber to kompleksowe ubezpieczenie ryzyka zarządzania informacją i odpowiedzialności za dane klientów, pracowników, osób trzecich. Pakiet ubezpieczenia OC pokrywa: OC z tytułu naruszenia prywatności, OC z tytułu naruszenia bezpieczeństwa informacji, kary administracyjne i koszty postępowań regulacyjnych, koszty reakcji po naruszeniu bezpieczeństwa informacji, np. włamaniu do systemu IT, odpowiedzialność za publikacje np. w mediach społecznościowych, na stronach internetowych itp., koszty i wymuszone płatności w razie ataku hakerskiego, koszty odtworzenia danych, utracony zysk.
Więcej informacji na stronie: http://www.angubezpieczenia.pl/