XXIV Turniej Tenisa o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie

W dniach 15–16 czerwca br. odbyła się dwudziesta czwarta edycja Turnieju Tenisa o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie.

Podczas Imprezy pobity został kolejny rekord frekwencji, a właściwie dwa rekordy. Tym razem ogólna liczba graczy to 64 osoby. Ponieważ w ubiegłym roku było ich sześćdziesięcioro troje, jeden z uczestników żartował, że w Warszawie rekordy bijemy jak Armand Duplantis, szwedzki skoczek o tyczce, rekordzista świata, który w kolejnych rekordowych startach poprawia najlepszy wynik na świecie o 1 centymetr.

Drugi z rekordów, jaki został pobity to liczba pań – uczestniczek Turnieju i jest to (prawdopodobnie) absolutny rekord Polski, jeżeli chodzi o tenisowe turnieje prawnicze. Otóż uwaga, to nie pomyłka, na starcie zawodów stanęło dwadzieścia jeden pań. W związku z tak liczną reprezentacją płci pięknej podjęliśmy próbę przywrócenia po latach dodatkowej kategorii – debel kobiet. I była to próba udana, panie przyjęły z zadowoleniem fakt, że mogły wybrać sposób rywalizacji w grze podwójnej, mikst czyli grę mieszaną (z partnerem) lub zmagania wyłącznie w żeńskim gronie.

Łącznie, we wszystkich kategoriach gier pojedynczych i podwójnych od pierwszych rund, aż do finałów przez dwa dni rozegrano ponad osiemdziesiąt spotkań i było to duże przedsięwzięcie logistyczne, które udało się tylko dlatego, że radczynie prawne i radcowie prawni oraz aplikanci, wraz z przedstawicielami innych zawodów prawniczych tworzą zgraną drużynę.

Skoro dyrektor Turnieju zapowiedział, że o godzinie 17:00 przybędzie Pani mec. Monika Całkiewicz, Dziekan Rady OIRP w Warszawie, a potem spadnie deszcz, to nie mogło być inaczej i ostatnia piłka ostatniego finałowego meczu została rozegrana punktualnie o 16:58. A chwilę później zwycięzcy mogli odebrać z rąk Pani Dziekan serdeczne gratulacje, wspaniałe statuetki oraz nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Wolters Kluwer, a Pani Dziekan podziękowania od uczestników i dyrektora Turnieju. A potem jeszcze długo błyskały flesze na turniejowej ściance.