Już 30 listopada (środa) w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie odbędzie się wernisaż Magdaleny Jędrzejczyk – młodej, ale doświadczonej artystki, która za główny motyw swojej twórczości obrała codzienność w jej abstrakcyjnym wymiarze. Prace malarki będzie można podziwiać w siedzibie Izby warszawskiej przez cały grudzień.
Od wielu lat interesuje mnie abstrakcyjny aspekt obserwowanej rzeczywistości – wyjaśnia Magdalena Jędrzejczyk – Fascynuje mnie odnajdowanie w tym co pospolite i na co dzień pierwiastków magicznych, rytmu, interesujących zestawień kolorystycznych. Głównym założeniem mojej pracy jest dążenie do abstrakcji poprzez wnikliwą obserwację. Rzetelna analiza i obserwacja tematu, który chce przedstawić na płótnie jest dla mnie najwłaściwszą drogą do uzyskania abstrakcji będącej skrótem na wyrażenie całej gamy myśli i emocji. Ponadto uważam, że czułość wobec lichych, pospolitych przedmiotów odsłania ich piękno.
Wernisaż „Z czeluści pracowni” odbędzie się w środę 30 listopada w siedzibie OIRP w Warszawie przy ul. Żytniej 15 (Centrum Konferencyjno-Szkoleniowo, I piętro) o 18:00.
Magdalena Jędrzejczyk studiowała na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w 2014 z wyróżnieniem obroniła dyplom magisterski w pracowniach prof. Krzysztofa Wachowiaka – malarstwo sztalugowe oraz prof. Edwarda Tarkowskiego – malarstwo ścienne. W 2011 studiowała na Universitat Politecnica de Valencia w Hiszpanii. W 2020 ukończyła studia doktoranckie na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest finalistą wielu konkursów artystycznych, w 2015 otrzymała wyróżnienie honorowe w 30th Chelsea International Fine Art Competition, Agora Gallery w Nowym Jorku. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jej prace prezentowane były na wystawach zbiorowych, m.in. w 2014 w Galerii Studio w Warszawie i na wystawie dyplomowej w 2014 roku – Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP w Warszawie. Sztuka Magdaleny Jędrzejczyk pokazywana była także na wielu wystawach indywidualnych, m. in. w 2015 roku w domu kultury Prom Kultury Saska Kępa w Warszawie, w 2017 w Galerii Apteka Sztuki w Warszawie oraz w 2018 w Galerii Sztuki Współczesnej w Warszawie. Jest również autorką malowideł ściennych w sali nr 8 Oddziału Pediatrii Instytutu Matki i dziecka w Warszawie oraz w Klubie Eufemia w Warszawie.