To już dzisiaj. Nieprzypadkowo, bo 8 marca 2024 roku – w Dzień Kobiet rusza nowy projekt izby warszawskiej – Radczynie Przyszłości.
Projekt jest skierowany do radczyń prawnych i aplikantek radcowskich z OIRP w Warszawie. W kobietach drzemie siła, niezawodna intuicja i wielkopokoleniowa mądrość. Jedna kobieta prawniczka ma wielką moc. Jaką energię ma grupa kobiet prawniczek? – dowiemy się niebawem.
Celem projektu Radczynie Przyszłości jest networking oraz rozwój zawodowy i osobisty uczestniczek projektu. Projekt składać się będzie z konferencji oraz cyklicznych spotkań networkingowych połączonych z praktycznymi warsztatami ze specjalistami z różnych dziedzin.
W najbliższych miesiącach OIRP w Warszawie realizować będzie projekt Radczynie Przyszłości.
W ramach projektu radczynie prawne i aplikantki radcowskie z izby warszawskiej będą spotykać się by współpracować, uczyć się i rozwijać.
Głównym celem projektu jest networking.
Networking to proces budowania i pielęgnowania relacji zawodowych, który odgrywa kluczową rolę w rozwoju kariery i sukcesie biznesowym. Jest to sztuka tworzenia korzystnych powiązań, które mogą przynieść obopólne korzyści zarówno na krótką, jak i długą metę. Istotą networkingu jest wymiana informacji, wsparcia i możliwości między osobami o podobnych interesach zawodowych lub biznesowych.
Dla radczyń prawnych networking jest szczególnie istotny, ponieważ:
- Pomaga w zdobywaniu nowych klientów: Wielu klientów wybiera radców prawnych na podstawie polecenia. Silna sieć kontaktów może zwiększyć liczbę referencji.
- Umożliwia wymianę wiedzy: Prawo jest dziedziną, która ciągle się zmienia. Networking pozwala na bieżącą wymianę informacji o nowych przepisach, orzecznictwie i najlepszych praktykach.
- Wzmacnia reputację: Bycie rozpoznawalnym w środowisku prawniczym może przyczynić się do budowania marki osobistej i uznania w branży.
Projekt Radczynie Przyszłości nie będzie jednak tylko klasycznym networkingiem. Poza networkingiem na uczestniczki czekać będzie oferta praktycznych warsztatów ze specjalistami z różnych dziedzin. Będzie to także świetna okazja do integracji uczestniczek.
W ramach projektu odbędzie się także konferencja dla kobiet – radczyń prawnych i aplikantek – będzie to wydarzenie jednorazowe, otwierające projekt. Na konferencję zaproszone zostaną radczynie prawne, które z sukcesami realizują się również na innych polach zawodowych i osobistych. Będzie to okazja do poznania tajników ich sukcesu, zainspirowania się i zaczerpnięcia pozytywnej energii do działania.
Projekt Radczynie Przyszłości powstał we współpracy z r.pr. Pauliną Janikowską – Mizerą oraz r.pr. Klaudyną Jarzec – Koślacz. Jest to nowa odsłona projektu pań mecenas – InstaRadczynie, który to projekt z powodzeniem był realizowany od początku tego roku.
Wydarzenia w ramach projektu będą zarówno bezpłatne jak i płatne.
Na wydarzenia będą obowiązywać zapisy. O szczegółach poinformujemy już niebawem.