Informujemy, iż OIRP w Warszawie nie jest organizatorem poniższych wydarzeń i nie ponosi odpowiedzialności za ich organizację, przebieg i merytoryczną zawartość.
Konferencja „Rygor notariusza. Egzekucja komornicza. Prawnik w egzekucji długów”
Rada Izby Komorniczej w Warszawie wspólnie z Izbą Notarialną w Warszawie oraz Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. ,,Rygor notariusza. Egzekucja komornicza. Prawnik w egzekucji długów”.
Konferencja odbędzie się dnia 29 listopada 2024 r. w Warszawie o godz. 9:00 w Auli Starego BUWu w Kampusie Centralnym Uniwersytetu Warszawskiego.
ICC Comprehensive Training on Arbitration Practice
Jesienią 2024 r. zostanie uruchomiony na Wydziale Prawa i Administracji UJ kurs arbitrażu ICC i UJ. Jest on wspólnym przedsięwzięciem Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu i jej Komitetu Krajowego w Polsce oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kurs skierowany jest przede wszystkim do młodych prawników (radców prawnych, aplikantów radcowskich), którzy chcą się zapoznać z zasadami postępowania arbitrażowego odbywającego się na podstawie „ICC Arbitration Rules of 2021”. Kurs prowadzony będzie przez arbitrów wyznaczonych przez ICC. Odbywać się będzie w języku angielskim.
Zapraszamy do zapisów!
Fundacja Court Watch Polska
Fundacja Court Watch Polska zaprasza do udziału w badaniu w ramach projektu „Barometr Bezpieczeństwa Prawnego”. Jest to unikatowe w naszym kraju badanie mające na celu cykliczne monitorowanie warunków do prowadzenia biznesu w Polsce. Projekt wspiera m.in. Polska Rada Biznesu i Fundacja Wolności Gospodarczej.
W oparciu o zebrane doświadczenia przedsiębiorców oraz wiedzę praktyków prawa będziemy cyklicznie sprawdzać, co działa dobrze, a co negatywnie wpływa na kondycję firm. Konkretne rozwiązania – przygotowane na podstawie odpowiedzi prawników i przedsiębiorców – przedstawimy władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej.
Ankieta: https://courtwatch.pl/projekty/projekty-biezace/barometr-bezpieczenstwa-prawnego/
Badanie jest przeznaczone dla praktykujących prawników, którzy w swojej codziennej pracy obsługują podmioty gospodarcze. Wypełnienie ankiety trwa ok. 30-40 minut. Osoby udzielające odpowiedzi mogą wyrazić zgodę na umieszczenie ich nazwisk na liście ekspertów projektu.
Roczny kurs prawa niemieckiego na WPIA UW
Szkoła Prawa Niemieckiego WPIA UW zaprasza na roczny kurs prawa niemieckiego, realizowany we współpracy z uniwersytetem w Bonn.
Zajęcia prowadzone są wyłącznie po niemiecku przez niemieckich wykładowców. Oprócz wykładów z prawa kurs obejmuje również intensywne zajęcia z niemieckiego języka prawniczego. Wykłady odbywają się w piątki i soboty na WPIA UW, zaś kurs językowy w poniedziałki i wtorki w godzinach popołudniowych.
Szkoła Prawa Niemieckiego skierowana jest w pierwszej kolejności do studentów oraz aplikantów. W kursie biorą jednak udział również osoby czynne zawodowo.
Dla członków OIRP obowiązuje zniżka 200zł. Szczegóły: http://spn.wpia.uw.edu.pl/
Zaproszenie do uczestnictwa w spotkaniach z cyklu „Meet(IP)ings”
Meet(IP)ings to cykl comiesięcznych spotkań prawników zajmujących się prawem własności intelektualnej, zainicjowany przez pasjonatów tej dziedziny adw. Dr Annę Wilińską-Zelek, rzecznika patentowego Bartosza Ferta i radcę prawnego Bartosza Jóźwiaka.
Celem projektu jest wymiana wiedzy oraz praktycznych doświadczeń.
Formuła wydarzenia przewiduje 15-minutowe wystąpienia kilku prelegentów. Po każdym z nich następuje dyskusja dotycząca zaprezentowanego tematu.
Meet(IP)ings odbywają się w każdy drugi czwartek miesiąca. Wśród dotychczasowych prelegentów znaleźli się zarówno rzecznicy patentowi, adwokaci, jak i radcowie prawni. Pierwsze spotkania miały miejsce w Wyższej Szkole Bankowej, a później zostały przeniesione na internetową platformę ZOOM, co stwarza możliwość udziału w spotkaniu większemu gronu.
Więcej informacji Meetipings | Facebook
Nowy kierunek studiów podyplomowych prawa i ekonomii dla prawników przedsiębiorstw
Program PS prawa i ekonomii dla prawników skierowany jest przede wszystkim do dwóch grup słuchaczy. Prawnikom „kancelaryjnym” pomoże w transformacji zawodowej do roli „in-house”. Prawnikom rozpoczynającym karierę zawodową pozwoli zaś na z orientowanie się na potrzeby biznesu, zarówno w perspektywie rozwoju w ramach działu prawnego, jak i ewentualnego włączenie się w zarząd spółką.
Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie internetowej oraz w załączniku.